خوردن گلاب ربیع کوچک برای درمان مشکلات کلیوی توسط پزشک معروف تجویز شد

گلاب ربیع کوچک به شکل دم کرده نیز برای کاهش علائم مرتبط با قاعدگی شدید، خونریزی لثه، اسهال، هیپرهیدروزیس (تعریق زیاد) و فارنژیت استفاده می شود.

تزریق به دست آمده با گلبرگ های رز سگ یک جایگزین عالی برای چای است. علاوه بر این، مشاهده شده است که استفاده همیشگی (1 یا 2 بار در روز) گلاب (دم کرده) به حل شدن سنگ کلیه در بیمارانی که تحت تأثیر آن هستند کمک می کند.

در افغانستان، گل رز و گلبرگ های آن به دلیل ارزش بالای آن در بازار بین المللی، به طور گسترده برای تولید روغن گل رز و گلاب مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، گل رز و محصولات آن متعلق به سنت افغانستان و همچنین به زندگی روزمره است.

برای به دست آوردن یک اثر ضد عفونی کننده، تزریق گلبرگ های گل رز توصیه می شود: به این ترتیب یک گل رز بسیار مطبوع، معطر و با طراوت به دست می آید.

گلاب ربیع کوچک

بر اساس برخی منابع، گلاب یک ضد افسردگی ملایم است که قادر به ایجاد خوش بینی، دور کردن اضطراب و تسکین دردهای روانی است: با این حال، این خواص به درستی نشان داده نشده است.

پس از یک شب دیگر، مایع را باید صاف کرده و در یخچال نگهداری کنید.
این روش دوم استخراج خیساندن سرد مفیدتر از انفوزیون است، زیرا از این طریق یک تونیک غنی شده با بسیاری از مواد فعال قابض به دست می آید. از این نظر، گلاب به دست آمده از خیساندن سرد گلبرگ ها به ویژه برای پاکسازی پوست های ناخالص و چرب مناسب است.
لازم به ذکر است که گلاب در واقع برای پوست های ظریف و ناخالص نشان داده شده است، اما افراد حساس باید به دقت توجه کنند زیرا تونیک می تواند حاوی ترکیبات بالقوه آلرژی زا باشد، بنابراین تحمل ضعیفی دارد و باعث واکنش های آلرژیک غیرمنتظره می شود.

برخی از متون توصیه می کنند که آب خیساندن گلبرگ های رز را با سرکه سفید جایگزین کنید: به نظر می رسد این “تونیک” به ویژه برای پوست های بسیار چرب مفید است.

در این مورد، خیساندن گلبرگ های رز باید برای مدت طولانی تری (حتی 15 روز) ادامه داشته باشد.

با گلبرگ های گل رز نیز می توانید جوشانده ای برای نوشیدن تهیه کنید: در این صورت از خواص گل رز به عنوان قابض و مقوی استفاده می شود.