انتخاب فلفل

وقتی به فلفل دلمه ای شیرین فکر می کنید، ممکن است انواع سوپرمارکت ها به ذهنتان خطور کند. زنگ‌های بزرگ، براق و سبز رنگ اصلی خواربارفروشی‌ها هستند و زنگ‌های قرمز روشن و براق از پشت سرشان می‌آیند. اما وقتی فلفل های خود را پرورش می دهید، منو به صدها نوع گسترش می یابد. بیشتر، اما نه همه، سبز شروع می شود و سپس به رنگ و شیرینی بالغ می شود. انواع فلفل از بنفش تیره و قهوه ای شکلاتی تا عاج خامه ای، زرد روشن یا نارنجی آتشین متغیر است.

رنگ تنها گزینه خانگی شما نیست. اندازه گیاه و فلفل نیز متفاوت است. فلفل‌های مورد علاقه باغ‌ها مانند فلفل شاه آرتور 2 تا 3 فوت بلند و پهن می‌شوند، با دیواره‌های ضخیم، بلوکی، فلفل‌های سبز تا قرمز که 4 اینچ مربع رشد می‌کنند. آن را با مینی زنگ های قرمز 1 تا 2 اینچی کوپید یا مینی های طلایی Sweet  مقایسه کنید. این گیاهان فشرده با ارتفاع کمتر از 2 فوت و عرض 1 فوت، برای  یا فضاهای کوچک شهری مناسب هستند.

غذا با فلفل دلمه ای

شروع درست فلفل دلمه ای

فلفل ها در بیشتر باغ ها به عنوان سبزیجات یکساله در نظر گرفته می شوند، اما در واقع میوه های چند ساله لطیفی هستند، مانند بستگان نزدیکشان،   و بادمجان. این بومیان گرمسیری هوای گرم و خاک حاصلخیز را دوست دارند. در مکانی با خاکی با زهکشی خوب بکارید که حداقل 6 تا 8 ساعت در روز آفتاب کامل و مستقیم داشته باشد. شما با گیاهان سالم و میوه های فراوان پاداش خواهید گرفت.

فلفل ها به سرما بسیار حساس هستند. آنها را در بهار بیرون بیاورید و پشیمان خواهید شد. در همه مناطق به جز گرم ترین آب و هوا، باید  شش تا هشت هفته قبل از آخرین یخبندان بهاری منطقه خود همچنین می توانید نهال های کوچکی را برای پیوند بخرید. صبر کنید تا تمام خطر یخبندان از بین برود و دمای شبانه به طور مداوم نزدیک به 60 درجه فارنهایت باقی بماند قبل از اینکه گیاهان فلفل را به بیرون منتقل کنید که تب فلفل قرمز کاملا گرم است.

هنگام انتخاب مکانی برای خود، به نقاط باغچه ای که گوجه فرنگی، بادمجان، سایر فلفل ها یا سیب زمینی ها برای حداقل سه سال رشد نکرده اند، بچسبید. این گیاهان مرتبط در برابر همان آسیب پذیر هستند که بسیاری از آنها می توانند در خاک بمانند. اگر در گلدان یا ظروف رشد می کنید، در صورت وجود بیماری، هر سال خاک را تعویض کنید.

کشت فلفل دلمه ای حیاط خلوت

مانند بیشتر، فلفل‌ها نیز به مواد مغذی اضافی نیاز دارند. فسفر و کلسیم کلیدهای رشد فراوان فلفل دلمه ای هستند که در دسته صیفی جات قرار دارند. آزمایش خاک pH خاک شما را نشان می دهد (5.8 تا 6.5 برای فلفل عالی است) و توصیه هایی برای و تغذیه خاک ارائه می دهد. در صورت نیاز، اصلاحاتی مانند آهک باعث افزایش pH خاک می شود. گچ pH ثابت می گذارد، اما کلسیم را برای اصلاح کمبود کلسیم، که یکی از دلایل اصلی پوسیدگی انتهای شکوفه ها است، اضافه می کند.

هنگام کاشت فلفل دلمه ای، از کودهای حاوی نیتروژن بالا خودداری کنید، این کودها به جای سوختن میوه های شیرین، رشد برگ را تحریک می کنند. محصولات طراحی شده برای گوجه فرنگی و سبزیجات، مانند، مقادیر نسبی بالاتری از فسفر و پتاسیم در تعادل مواد مغذی فلفل ها را ترجیح می دهند که استفاده از فلفل دلمه در بارداری بستگی به فرد دارد.

فلفل دلمه ای را به خوبی آبیاری کنید، اما هرگز خاک را خیس نگذارید. آبیاری کنید تا خاک حدود 6 اینچ مرطوب شود، سپس بگذارید کمی خشک شود. آبیاری به ویژه در زمان میوه گیری، زمانی که فلفل های ریز جای شکوفه ها را می گیرند و زمانی که زنگوله ها بالغ می شوند، اهمیت دارد. رطوبت مداوم به سفت و سالم ماندن فلفل ها کمک می کند.

فلفل دلمه به انگلیسی

مدیریت آفات و بیماری فلفل

تغذیه و آبیاری خوب گیاهان فلفل کمک زیادی به پیشگیری از بو آفات حشرات می‌کند که می‌توانند به سرعت و سختی به محصولات فلفل آسیب بزنند. آفات فلفل بسته به منطقه متفاوت است، از کرم‌های بریده معمولی گرفته  سوسک‌های ، شپشک‌های فلفلی، ره. آفت‌کش‌های اثبات‌شده مانند  – که بیش از 50 سال مورد اعتماد باغداران است – بخش جدایی‌ناپذیر یک برنامه  برای فلفل هستند.

آفت‌کش‌های باغی برند Sevin محافظت قدرتمندی در برابر طیف وسیعی از آفات فلفل، هر  که ترجیح می‌دهید، ارائه می‌کنند مایعات اسپری حشره کش  Sevin  بیش از 500 آفت حشره را از طریق تماس از بین می برند و تا سه ماه از باغ شما محافظت می کنند. حشرات سولفور داست را می توان به عنوان گرد و غبار یا اسپری برای مبارزه با بیماری های قارچی رایج از جمله سفیدک پودری و لکه بر روی فلفل استفاده کرد.

همیشه دستورالعمل‌های محصول را برای زمان لازم بین استفاده از آفت‌کش و برداشت – که به عنوان فواصل قبل از برداشت یا شناخته می‌شود، دنبال کنید. با مایع حشره کش  در فرمول های کنسانتره و آماده برای اسپری یا، می توانید فلفل دلمه ای را تا یک روز قبل از برداشت درمان کنید. سولفور داست را می توان تا زمان برداشت استفاده کرد که سوال بیشتر افراد این است که فلفل پاپریکا چیست؟

لذت بردن از برداشت فلفل دلمه ای

بسته به گونه های انتخابی شما، فلفل ها بین دو تا سه ماه از زمانی که در فضای باز کاشت می کنید بالغ می شوند. اگر مشتاق زنگ‌های سبز هستید، بگذارید قبل از انتخاب به اندازه، فرم و استحکام کامل برسند. برای فلفل های رنگی و رسیده، بگذارید تا حد امکان روی تاک کاملا رنگ و رسیده شود. سپس آنها را فوراً بچینید تا میوه‌های فلفل بیشتری ببندند که صیفی جات به انگلیسی summer crops می شود.

اگر هوای سرد فصل شما را کوتاه می کند، فلفل را زودتر بچینید. آنها را گرم و مرطوب نگه دارید – بین 68 فارنهایت تا 77 درجه فارنهایت، با رطوبت 95٪ یا بیشتر – و ممکن است کاملا رنگ شوند. با این حال، آنها معمولاً شیرین تر نمی شوند. فلفل ها به محض چیدن شروع به از دست دادن آب می کنند، بنابراین رطوبت بالا مهم است. اگر می خواهید آنها را برای مدتی نگهداری کنید، زنگ ها را در دمای 45 درجه فارنهایت و رطوبت 95 درصد در یخچال قرار دهید. فلفل دلمه ای تازه باغی باید در این شرایط برای سه تا پنج هفته سفت و خوش طعم بمانند.

چه پچ فلفل شما دارای رنگ سبز و قرمز کلاسیک باشد یا رنگین کمانی از رنگ ها، متوجه خواهید شد که پرورش فلفل دلمه ای شیرین خود چقدر ساده و مفید است. و خانواده  اینجا هستند تا به شما کمک کنند تا موفق شوید و از انبوهی از محصولات مغذی و باغی بومی لذت ببرید و تب فلفل قرمز گرم است.